SINEMAHABER SON DERS filmi 08 Şubat’da vizyona giriyor

SON DERS filmi 08 Şubat’da vizyona giriyor

Hikayesi üniversite çatısı altında geçen Son Ders, 08 Şubat’ta vizyona giriyor. Filmin başrolünde yer alan tiyatro ve sinemanın usta oyuncusu Ferhan Şensoy, “Saffet Ercan” karakteriyle, kahkahayla hüznün harmanlandığı bir hikayede karşımıza çıkıyor. 20 yıl aradan sonra bir sinema filmde dram oynayan sanatçı, seyircilere duygusal anlar yaşatacak.


Yorum Yaz ve Oku


Yurt dışından gelen bir Türk öğretim görevlisinin (Saffet Hoca) üniversiteli gençlere öğretecekleri, okuldaki müfredatla sınırlı kalmayacaktır. Oysa iddiasızdır bu yeni hoca; “İlk dersimiz kimsenin buradan alınacak derse ihtiyacı olmadığı”  diye başlar. Ancak öğrencilerin ve özellikle de bir tanesinin onu fark etmesi ile bambaşka bir dünya açılır önlerinde. Saffet Hoca’nın, geçmişinin açığa çıkmasıyla birlikte Üniversite öğrencisi Ulaş (Kaan Urgancıoğlu) ile hayatı garip bir şekilde kesişir.

 

Ferhan Şensoy, Son Ders için dram ağırlıklı bir rolde izleyici karşısına çıkıyor. Filmin senaristi ve yönetmeni Uğur Yağcıoğlu, Ferhan Şensoy’un rolünü şöyle değerlendiriyor : “Bu filmde Türkiye’nin en önemli komedyenlerinden biri olan Ferhan Şensoy komik olmayan bir rolde karşımıza

çıkıyor. Oynadığı karakterin ufak tefek eğlenceli durumları var ama genel olarak filmde,  bu güne kadar tanıdığımız Ferhan Şensoy oyunculuğundan bambaşka bir Ferhan Şensoy’la karşılaşacağız.”

 

Son Ders, komediyle harmanlanmasına rağmen, ciddi bir film.  Kuşaklararası ilişkileri masaya yatırırken, üniversite eğitim sistemini de ele alıyor. Filmde üniversite hocası, klasik bir öğretmenden farklı bir portre çiziyor. İlk başta çok da ideal gözükmüyor ve öğrenciler onu hem anlamıyorlar hem de tedirgin oluyorlar. Saffet hocanın bilinmeyenleri daha sonra ortaya çıkıyor.

 

SON DERS’de usta oyuncu Ferhan Şensoy’un yanı sıra Kaan Urgancıoğlu, Ege Aydan, Ece Uslu, , Durul Bazan,  Ekin Türkmen, Dost Elver, Engin Hepileri, Birce Akalay, Burak Sarımola, Aylin Kontente, Neriman Uğur, Ali Yaylı ve Burcu Okutulmuş gibi zengin bir oyuncu kadrosu rol aldı. Filmin senaryosunu Mustafa Uğur Yağcıoğlu yazdı, yönetmenliğini ise yine  Mustafa Uğur Yağcıoğlu ve Iraz Okumuş yaptı.   

 

Sezonun en iddialı Türk filmi olan “SON DERS” bu günün aşkının, üniversite hayatının, kuşak çatışmasının, önceki kuşak tarafından duyarsızlıkla suçlanan gençliğin nedenlerinin hem eğlenceli, hem de hüzünlü bir hikayesi. Son Ders, sadece bu günün gençliğinin değil, 80 öncesi ve 70’li  kuşağın da  bu gün geldiği son noktanın söz aldığı bir film.

www.sonders-film.com

Diğer ilgili haber ve yazılar
Sümela'nın Şifresi - Temel
Türkiye’de herkesin yakından tanıdığı, Karadeniz halk kahramanı ‘Temel’ ilk kez bir sinema filminde izleyicisiyle tanışıyor.[tıkla]
Erkan Esenboğa'yı kaybettik
Yeşilçam sinemasının emektarlarından, dublaj yönetmeni Erkan Esenboğa'yı kaybettik. [tıkla]
New Yorkta Beş Minare yapım notları
İstanbul, New York, Bitlis üçgeninde geçen hikâye, yakın dönemin Türkiye’sini sorgularken, “11 Eylül sonrası Amerika’nın ve dünyanın İslam ile olan Paranoyası”nı gözler önüne seriyor… [tıkla]
72. Koğuş Orhan Kemal'i anacak
Yapımcılığını Yavuz Bingöl ve Kerem Alışık'ın yaptığı '72. Koğuş' filminin ilk gösterimi, Orhan Kemal’in yattığı ve romanı yazdığı Bursa Cezaevi’nde yapılacak![tıkla]
Afişi sinemaseverler belirleyecek
Çağan Irmak’ın 19 Kasımda vizyona girecek yeni filminin afişini sinemaseverler seçecek[tıkla]


REKLAM

Tamer Karadağlı sizce nasıl bir oyu
Çok iyi bir oyuncu
Sert, klasik erkek tipi
İleride daha iyi olacakt&
İyi bir oyuncu değil

İnternetara Sinema

Fragmanlar

Beyaz Perde
Biletix Sinema
Film.gen.tr
Fotografara
İnter Sinema
Sinema
Sinema Fanatik
Sinema Film
Sinemakolik
Tv Yorumları
SinePort
IMDB
Cinema.com

Allmovie

Ifilm
Atom Films
Film.com
Film Festivals
Indiewire
Her türlü bilgi ve haber için bize ulaşabilirsiniz: sinema@sinemahaber.Com
Bu sitenin tüm hakları saklıdır, haberleri kaynak göstermeden ve izin almadan kullanmayınız.
web design: umut@org
Fragmanlar
fragman
Dizi Fragmanlar
Güneşi Beklerken
Sineme
film fragmanları
Dizi
dizi fragmanları
Arama
google
sözlük
Güncel
sonhaber
TV
canlı radyo